Okolí

Tauplitzalm · Grimming · Dachstein

Malebná horská vesnička Tauplitz leží v jedné z nejstarších lyžařských oblastí Štýrska mezi masivy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti takzvané solné komory (Salzkammergut).

Zimní dovolená

Sjezdové lyžování

Die Tauplitz → 800 m

Ski Planneralm → 28 km

Planai, Schladming → 40 km

Další skiareály: Ski Riesneralm (27 km), Loser (35 km), Galsterbergalm (32 km)

Skibus

Přímo u apartmánového domu je zastávka skibusu, který podle jízdního řádu vozí lyžaře ke spodní stanici lanovky střediska Die Tauplitz.

Běžecké lyžování

Upravené běžecké okruhy prochází přímo městečkem Tauplitz (890 m n. m.). Další upravené stopy jsou u horní stanice lanovky a procházejí největší náhorní plošinou ve střední Evropě Tauplitzalm (1 650 m n. m.). Celkem je zde 130 km upravených tras.

Letní dovolená

Turistické a cykloturistické výlety


Tauplitzalm (1 656 m n. m.)

Čtyřsedačkové lanovky Tauplitz I + II vás za 20 minut vyvezou na největší náhorní plošinou ve střední Evropě Tauplitzalm. Tady na vás bude čekat jedinečná alpská flóra, půvabné horské pastviny a křišťálově čistá horská jezera. Oblast je protkána turistickými trasami. Některé jsou nenáročné, vhodné pro rodiny s dětmi, jiné jsou určeny jen zdatnějším lezcům.


Grimming (2 351 m n. m.)

Grimming je obrovský rozložitý vápencový masiv vypínající se jižně od Tauplitz. Z Tauplitz je vrchol dobře přístupný a pro minimálně lehce zkušené horské turisty bude jeho zdolání jistě lákadlem. Nahoře je umístěn vrcholový kříž a bivakovací bouda pro čtyři osoby. 

Pěší trasa z Tauplitz na vrchol a zpátky zabere zhruba 7–8 hodin.

Hallstatt → 37 km

Dachstein → 55 km

Relaxační dovolená

GrimmingTherme → 8 km

V malebné obci Bad Mitterndorf byly vybudovány termální lázně špičkové kvality. Termální pramen se získává z vrtu v hloubce 2.413 m a má blahodárné účinky na pohybový aparát a kardiovaskulární poruchy. Do areálu lázní patří sedm bazénů s termální vodou, bazén pro děti s obří skluzavkou a odpočinkové zóny na pěti úrovních. Kromě koupání v termálních bazénech můžete navštívit i saunový svět s pestrou nabídkou.

Více informací a tipů naleznete na stránkách www.schladming-dachstein.at/cs